Rozmanitý svět hmyzu

Svět hmyzu je plný překvapení, krásy a neuvěřitelného života. Společně podíváme na různé druhy hmyzu a to, jak nás může inspirovat k objevování a učení se.

Hmyz v našem okolí

Představte si, že se procházíte lesem nebo zahradou a najednou uvidíte malého tvora s tečkami na křídlech - to je beruška! Beruška je oblíbená u dětí díky svému roztomilému vzhledu a sympatickému chování. Ale zároveň je to i mistr v likvidaci škůdců. Ale, kde je její domov? A co dělá v naší přírodě? Na všechny tyto otázky si můžete zkusit s dětmi odpovědět. 

Stejně tak si můžete projít obrázky, které zobrazují různé fáze jejího života.

Včely, vosy i čmeláci jsou nezbytní pro opylování květin a udržení ekologické rovnováhy. Své drobné tělo nesou s vědomím, že plní důležitou úlohu v přírodě. S dětmi si je můžete zkusit vykreslit se sadou hmyzích omalovánek

A pak jsou tu komáři - ti malí nepřátelé, kteří nás mohou pořádně potrápit při večerním pikniku. Víte jak vypadají a poznáte je podle popisu? Můžete si to vyzkoušet s naším "Hádej, kdo jsem".

Teď pojďme na něco trochu odvážnějšího: pavouky! Pavouci, ti šikovní splétači sítí, mají také své místo v naší přírodě. Ale věděli jste, že ve skutečnosti nepatří mezi hmyz? Pavouci se totiž řadí mezi pavoukovce. Podívejte se, jak vypada jejich životní cyklus

Zamysleli jste se někdy nad tím, jaké různorodé formy hmyzu můžeme v přírodě najít? Motýli s jejich nádhernými křídly, mravenci s jejich komplexním společenstvím, vši parazitující na jiných tvorech. Toto je jen několik příkladů této úžasné diverzity. Dokážete je s dětmi všechny poznat? Vyzkoušet si to můžete na hře "Já mám, kdo má".

Chcete se vydat do přírody objevovat svět hmyzu naživo? Můžete si sebou přibalit výukové karty s názvy hmyzu

Aktivity pro učení a zábavu

Naše výukové karty s názvy hmyzu, hledání stínů hmyzu, spojování polovin obrázků s hmyzem a další aktivity jsou skvělým způsobem, jak děti vtáhnout do světa hmyzu a přiblížit jim jeho důležitost v naší přírodě. Pomáhají rozvíjet dětskou zvídavost, kritické myšlení a obdiv k přírodě.

A pro ty největší dobrodruhy, máme připraveny kompletní sady aktivit s hmyzem. Tyto sady obsahují širokou škálu interaktivních her, omalovánek, hádanek a dalších zábavných a vzdělávacích aktivit.

Aktivity jsou určeny jak pro pedagogy, tak pro rodiče předškolních dětí a mladších školních dětí, kteří chtějí podpořit zájem svých dětí o přírodu a naučit je o důležitosti ochrany našeho životního prostředí. 

Tak se vydejte se snámi na cestu objevování a učení se o světě hmyzu!