Příběh Skaverky

Jmenuji se Lucka Skácelová a příběh Skaverky se začal psát v roce 2015 v době, kdy se dcera začala zajímat o svět kolem sebe. Celé dny jsem vymýšlela, jak ji smysluplně zabavit a zároveň mít čas i na sebe. A tak jsem večer, když všechno utichlo, začala vyrábět své první výukové pomůcky. Pravda, byly spíše takové „na koleni splácané“, ale co bych pro svoje dítě neudělala, že? Navíc, aktivity dceru bavily a mne nadchla jejich výroba. Díky tomu jsem časem objevila montessori a další alternativní směry a metody výuky. Zajímalo mne, jak se pracuje s dětmi a chtěla jsem se dozvědět víc. Proto jsem se vzdělávání dětí začala věnovat, chodit na kurzy a studovat pedagogiku.

Pak se narodil syn a já musela začít brzy pracovat. V mé hlavě se zářily nové nápady. Chtěla jsem se výrobě věnovat naplno. Založila jsem si živnost a v roce 2019 oficiálně vznikla Skaverka. Práce mi šla od ruky a dělala mi radost. Největší odměnou pro mě bylo sledovat dítě, které je tak zabrané do mých aktivit, že zapomene na celý svět kolem sebe.

Když jsem začala materiály vyrábět oficiálně, rozhodla jsem se, že si zaslouží i krásné obrázky. A protože stahování ilustrací z fotobanky nebylo nic pro mne, rozhodla jsem se jít svojí, originální cestou. Oslovila jsem výtvarnici Zdenku Verešovou. Zdenka zkusila nakreslit pár obrázků a my zjistily, že to funguje. Od té doby je Zdenka, díky svým ilustracím, nedílnou součástí každé aktivity. Název Skaverka je spojení našich příjmení, Skácelová a Verešová. Za ty roky jsme se staly týmem, který se skvěle doplňuje, a jsem za to nesmírně vděčná.

Během víkendů se do výroby našich produktů často zapojují i děti. Pomáhají laminovat, zkoušejí novinky a jsou to ti nejnáročnější zákazníci a kritici zároveň. Kromě toho, že jsem máma dvou úžasňáků, během týdne pracuji také s dalšími dětmi –⁠ v mateřské škole, jako chůva, vedoucí táborů i skautů.

Díky tomu vnímám, že je každé dítě jiné, má své jedinečné potřeby a zájmy. Ale všechny jsou hravé, plné energie a ochoty nasávat nové informace jako houby. A to je to hlavní –⁠ je potřeba děti učit hravě, radostně a ne tvrdým drilem.

S námi proto můžete objevit zábavné a efektivní způsoby, jak podporovat vzdělávání vašich dětí, ať už jste rodiče, učitelé, nebo prarodiče. Jsme tu pro vás, a těšíme se, že vás budeme provázet na cestě hravého učení!