Tipy na předvánoční radovánky

Svátky se neúprosně blíží a dospělým i dětem začíná jedno z nejhezčích období v roce. Vánoce jsou plné kouzel, radosti a báječných vůní linoucích se z kuchyně. Všichni si zasloužíme zpomalit a prožít krásné okamžiky se svou rodinou.

Rádi bychom se s vámi podělili o pár tipů, jak si zpříjemnit předvánoční čas a vykouzlit úsměv na tváři.

Výroba vánočních dekorací

Zapojte děti do vytváření vánoční výzdoby. Zkuste vyrobit řetěz z papíru, upečte a společně ozdobte perníkovou chaloupku. Nebo nechte děti, ať vytvoří ozdoby na stromeček podle své fantazie. I kdyby to měl být chomáček vaty na šňůrce. My si letos s dětmi vyrobili např. lišky ze sušených pomerančů. 

 vánoční ozdoba

A pokud máte na stromečku rádi i něco na zub, tak se u nás stalo tradicí vykrajování jedlých ozdob (hvězdiček) z bílého fondánu ;)

Pečení vánočních cukroví

Oprašte vánoční formičky po roce odpočinku a pusťte se do společného pečení. Děti milují vykrajování i zdobení cukroví. Nebo ujídání :) A co teprve vůně čerstvě upečeného cukroví? Pokud jsou vaše děti na pečení ještě malé, dejte jim na vykrajování modelínu. Troubu udělejte třeba z krabice od bot. Uvidíte, jak děti budou nadšeně péct. Přesně jako maminka!

 

Adventní kalendář

Využijte náš hvězdičkový, nebo stromečkový adventní kalendář. Místo sladkostí můžete s dětmi každý den dělat jinou aktivitu. Ať už využijete naše výhodné balíčky aktivit, půjdete bobovat, nebo hledat poklady přírody do lesa. Dětem se tyto vzpomínky vryjí do paměti a jednou na ně budou s láskou vzpomínat.

 

Pohádkové odpoledne

Vánoční čas je symbolem pro pohodu a klid. Zkuste si najít půl hodiny času a připravte si s dětmi vánoční pelíšek na neobvyklém místě. Rozsviťte vánoční světýlka a utečte s dětmi do pohádkového světa. Přečtěte si knihu s oblíbenými vánočními pohádkami, nebo si můžete vyprávět pohádkové příběhy u našich pohádkových aktivit a her.

 

Vánoční úkoly pro chytré hlavičky

Sáhněte po našich kreativních úkolech a pusťte se do vánočního přemýšlení. Připravili jsme pro vás různorodé sady aktivit s vánočními a zimními tématy pro všechny věkové kategorie. Nestihli jste si aktivity s předstihem objednat? Nevadí! Veškeré aktivity máme i v PDF a můžete si je s dětmi vyrobit doma ihned.

 

Vánoční čas je skvělou příležitostí pro upevnění vztahů mezi rodiči a dětmi. Vytvořte si s láskou své vlastní rodinné tradice a zvyky.

 

Podělte se s námi na Facebooku, nebo Instagramu, jaké jsou právě ty vaše nejoblíbenější tradice a inspirujte další rodiče z naší Skaverčí rodiny.

 

 

Krásné prožití vánočního času vám přeje

Lucka ze Skaverky!