Blog

Vítejte na našem blogu plném inspirace, tvoření a tipů na čas trávený s dětmi!

Jsme tady pro všechny rodiče, prarodiče, učitele nebo prostě všechny, kteří se chtějí věnovat dětem, hrát si s nimi, vzdělávat je a vytvářet společné zážitky a vzpomínky. 

Věříme, že společné aktivity nejen posilují vztahy, ale také podporují rozvoj dětí a tvořivost. Ať už hledáte originální nápady na vzdělávací aktivity, domácí dílničky nebo jednoduché hry pro deštivé odpoledne, máme pro vás bohatou paletu inspirace. A to nejdůležitější - píšeme jen o tom co jsme si sami vzykoušeli nebo zažili :)

Tak vzhůru do čtení!

Rozmanitý svět hmyzu

Rozmanitý svět hmyzu

Objevte fascinující svět hmyzu. Prozkoumejte rozmanitost života hmyzu od berušek po komáry a podpořte zájem vašich dětí o přírodu a vědu.


Jak oslavit pálení čarodějnic s dětmi

Jak oslavit pálení čarodějnic s dětmi

Blíží se magická filipojakubská noc, a s ní přichází tradice pálení čarodějnic. Chystáte se s dětmi na tuto pohádkovou událost? A víte, proč se vlastně ohně zapalují?


Učíme děti barvy

Učíme děti barvy

Přemýšlíte, kdy je správné začít s výukou barev? A jak přitom efektivně postupovat?

Naučit se názvy barev je pro některé děti velmi obtížné. Někdo je ovládá už kolem druhého roku, zatímco jiným dělají obtíže ještě před pátými narozeninami. V obou zmíněných případech je to v pořádku!

Představím vám tři fáze učení barev, kterými by si mělo projít každé dítě. A aktivity, které jim učení co nejvíce ulehčí.


Jak si užít Velikonoce  s dětmi :)

Jak si užít Velikonoce s dětmi :)

Velikonoce patří mezi nejdůležitější křesťanské svátky a zároveň oslavují přicházející jaro. Zahrnují mnoho zvyků a tradic a každá rodina si tak může vybrat ty, které jí vyhovují. Děti často nadšeně malují vajíčka, pletou pomlázku nebo vyrábí velikonoční dekorace.

Chcete si rozšířit svůj repertoár činností pro tyto krásné jarní svátky? Připravili jsme pro vás seznam zvyků na celý velikonoční týden. Ke každému dni zde najdete tipy na aktivity nebo tvoření s dětmi, podle kterých můžete postupovat. 


Co by měl umět předškolák?

Co by měl umět předškolák?

Předškolní období - klíčová doba pro rozvoj důležitých dovedností u dětí. Nejenže se učí základům čtení, psaní a matematiky, ale také rozvíjejí svou jemnou a hrubou motoriku. Pro rodiče je to období plné otázek, zejména pokud se blíží zápis do školy. Chcete vědět, co by měl váš předškolák umět?


Srdíčkové tvoření

Srdíčkové tvoření

Vyrábí vaše ratolesti rády dárky pro své blízké? Máme pro vás tipy na tvoření, ke kterému budete potřebovat jen pár jednoduchých pomůcek a zvládnou ho i nejmenší děti. 

Vyrobené drobnosti mohou posloužit jako dárky k různým příležitostem, jako jsou narozeniny, svátky, Valentýn, MDŽ, Den matek či otců. Nebo jen tak, protože se nám zrovna chce někoho potěšit.


Když hračkám dojde dech

Když hračkám dojde dech

Máte doma plno hraček, ale vaše děti se přesto nudí? Nabídněte jim něco jiného a zapojte je do dění v domácnosti!

Děti tak smysluplně zabavíte, hravě podpoříte jejich přirozenou zvídavost a užijete si skvělou zábavu i v teple domova.

 S námi není žádné učení nuda!


Tipy na předvánoční radovánky

Tipy na předvánoční radovánky

Svátky se neúprosně blíží a dospělým i dětem začíná jedno z nejhezčích období v roce. Vánoce jsou plné kouzel, radosti a báječných vůní linoucích se z kuchyně. Všichni si zasloužíme zpomalit a prožít krásné okamžiky se svou rodinou.

Rádi bychom se s vámi podělili o pár tipů, jak si zpříjemnit předvánoční čas a vykouzlit úsměv na tváři.

Další