Jak oslavit čarodějný den s dětmi

21.04.2022

Blíží se magická filipojakubská noc. Chystáte se s dětmi na pálení čarodějnic? A víte, proč se vlastně ohně zapalují?

Dříve lidé věřili, že během noci 30. dubna mají zlé síly velkou moc, na kopcích se setkávají čarodějnice a chtějí lidem škodit. Lidé na obranu zapalovali ohně, kterých se zlé síly bojí.

V současnosti je zapalování ohňů a pálení čarodějnic společenská událost, oblíbená především u dětí a mladých lidí. Ohně bývají doplněny občerstvením a doprovodným programem pro děti.


Nezapomenutelný zážitek!

Vytvořte svým dětem nezapomenutelný zážitek plný čarodějnických úkolů! S naším souborem her nemusíte nic vymýšlet ani dlouze připravovat. Hotové materiály jednoduše vytisknete, zalaminujete nebo rovnou vystříháte a hned se můžete s dětmi ponořit do veselého hraní.

Co všechno vás čeká

Soubor 45 stran plných tipů na aktivity, hracích karet, herních prvků a ilustrací k vyzdobení prostoru. Materiál je připraven jako komplexní soubor her, námětů i tvoření. Můžete si však vybrat jednotlivé části podle vašich představ. Hlavní část souboru tvoří dvě propracované hry s autorskými kresbami.

Ideální prostředí

Nejlepším prostředím pro nezapomenutelný zážitek je reálný oheň venku a okolní příroda. Můžete ale hry využít i doma nebo ve školce a oheň mít pouze symbolický. Pro naladění čarodějnické atmosféry můžete použít kostýmy.

Staňte se čarodějnicí nebo čarodějem

Ocitnete se v čarodějnické škole a máte za úkol splnit co nejvíce úkolů. Na začátek si vymyslete své čarodějnické jméno a na závěr obdržíte vysvědčení. Vyzkoušejte si hry s koštětem, čarování, zaklínaní a další čarodějné disciplíny.

Zahrajte si hru na hledání kouzelných tvorů. Najděte roztomilé zvířátko nebo děsivého skřeta. Přečtěte si, jak žije, a kde ho můžete potkat. Až všechny objevíte, rozluštíte tajenku.

Poté si uvařte kouzelný lektvar podle vylosovaného receptu. Přidejte do kotlíku slepičí pařát, dračí oko nebo kost netopýra a získejte tak třeba lektvar neviditelnosti.

Vyzkoušejte, jak dobře znáte svět čarodějnic a čarodějů. Dokážete odpovědět na všechny otázky z čarodějného kvízu?

Co vám čarodějnický soubor přinese:

  • společně strávený čas s vašimi dětmi
  • hodiny smíchu a zábavy ve světě fantazie
  • zásobu inspirace na doma i na ven, kterou využijete i jiné dny
  • trénování postřehu, všímavosti a logického myšlení
  • rozvoj kreativity, jemné i hrubé motoriky a trpělivosti

Ještě náš soubor nemáte? Objednávejte zde: https://www.skaverka.cz/p/carodejny-den/