Otázky a odpovědi

Jaká je doba dodání hotových aktivit?

Snažím se udržovat sklad stále aktuální, a proto balíčky odesílám většinou do 7 dnů od zaplacení. Výjimkou jsou sady a soubory aktivit, které vyrábím až po úhradě. U těch se může odeslání protáhnout až na 3 týdny. 

Pokud na materiály spěcháte, je nejlepším řešením mi spolu s objednávkou poslat e-mail, do jakého termínu potřebujete mít materiály doma. Pokud to bude v mých silách, udělám maximum pro to, abych poslala balíček včas. 

Kdy a jak obdržím objednané pdf soubory?

Aktivity v PDF zasílám po obdržení platby na účet nejpozději do 2 dnů. Platby se připisují v pracovní dny 1-2x denně.

 Soubory jsou poté zasílány na e-mail formou odkazu ke stažení, který je platný po dobu 14 dnů. Je proto nutné si materiály stáhnout včas. 

Jak vybrat vhodné materiály?

Tohle je individuální. Každé dítko je jiné a je proto dobré s tím počítat. Nikdo ho nezná lépe než rodiče, ale chápu, že i přesto může být výběr často složitý. U nejmenších dětí doporučuji začít s těmi nejjednoduššími aktivitami jako jsou barvy, tvary, stíny a jednoduché skládanky. Najdete je v této kategorii https://www.skaverka.cz/pro-nejmensi-komplet/

Postupně pak lze doplnit o aktivity, u kterých si děti procvičí nejen slovní zásobu, ale začínají chápat i souvislosti. Je to období, kdy od dětí neustále slýcháte co, proč a jak a nejedni rodiče z toho šílí :) Pro toto období bývá nejsložitější něco vybrat, je to mezikrok mezi malým dítětem a předškolákem. Tady se doporučuji zaměřit na aktivity, u kterých může již více přemýšlet a můžete se spolu i pobavit, proč je to právě tak a ne jinak. Jsou to např. co kdo jí, kde zvířátka bydlí, kam patří jaký dopravní prostředek apod. 

A pak tu máme předškoláky. Chytré hlavičky, které nasávají informace jako houby a těší se do školy. Pro ty najdete materiály zde: https://www.skaverka.cz/predskolaci-komplet/. Opět je pro ně důležité chápat souvislosti, ale často se již zajímají i o aktivity s čísly a písmenky.  

Samostatnou skupinou jsou děti s individuálnimi potřebami, tam je nutné vzít v úvahu jejich potřeby i schopnosti. 

Máte pocit, že i přesto je složité si vybrat? Nevadí! Napište mi přes kontaktní formulář nebo na Facebook a já vám moc ráda poradím a doporučím vhodné materiály :)

Od kdy lze materiály s dětmi používat?

Jakmile o ně projeví zájem. 

Setkávám se s dětmi i rodiči, kteří pracují s materiály od roku nebo roku a půl. Ale vždy záleží na dítěti a nikdy nesmíte nechat malé dítě s aktivitou samotné. 

Pokud si nejste jisti, že už nastala ta správná chvíle, doporučuji si vybrat jednu zkušební aktivitu a tu dítku nabídnout. Nejmenší děti často baví hlavně dílky odlepovat a přilepovat zpátky bez ladu a skladu. Cvičí si tak jemnou motoriku. Počítejte s tím, že tahle první aktivita dostane nejvíc zabrat a dílky můžou děti zničit. Děti se totiž teprve musí naučit, jak dílky uchopit, jak jim nejsnadněji půjdou odlepit a jak s nimi manipulovat. Nějakou dobu to trvá, ale pak už to jde stále lépe a lépe. 

Kdy si zvládnou děti hrát samy?

Uff, tak to je otázka do pranice. Každé dítě je jiné a každé má jinou povahu. Některé posadíte na zem a za dvě hodiny ho najdete na stejném místě a druhé, sotva se otočíte, tak už po něm není ani stopy. Plané sliby vám tu dávat nebudu, ale z vlastní zkušenosti i zkušenosti zákazníků můžu říct, že i ti největší divoši se dokáží do aktivit zabrat natolik, že přestanou vnímat své okolí a vy si můžete v klidu vypít kávu nebo čaj. Základem je správně zvolit aktivity. 

Ale pozor, děti do 3 let nenechávejte s materiály samotné a vždy na ně dohlížejte. 

Zvládnu aktivity vyrobit i doma? Co k tomu potřebuji?

Jasně, že zvládnete! Stačí vám k tomu tiskárna, laminovačka, fólie, nůžky, suché zipy a hlavně čas :)

Jednoduchý návod najdete v článku na blogu https://www.skaverka.cz/l/4-jednoduche-kroky-jak-si-vyrobit-aktivity-doma/ .

Jak objednat knihu na přání?

Nejjednodušší cestou je objednat si aktivity, které do knihy chcete, spolu s pořadačem a do poznámky mi napsat, že chcete listy naděrovat. Já vám knihu rovnou zkompletuji a k vám dorazí připravená k učení. 

Co mám dělat, pokud se nám nějaký dílek ztratí nebo zničí?

Napsat mi. Dílek vám vyrobím nový (cena je 3Kč/ks) a domluvíme se na zaslání.