Kde žijí zvířata - karty

Kde žijí zvířata - karty


72 karet k přiřazování na základě místa, kde zvíře obvykle žije. Více

219 Kč
Zhotovené k odeslání do 14 dnů
ks

72 karet k přiřazování na základě místa, kde zvíře obvykle žije. Více

Vítejte ve světě divoké přírody a zábavy pro děti!

S touto sadou 72 karet se vaše děti nejenom pobaví, ale také rozvíjí své poznatky o životním prostředí a ekosystémech.

Soubor obsahuje celkem 36 zvířat a 36 prostředí, kde žijí. Najdete zde zvířata domácí, exotická, zvířata z lesa, luk a vod.

Pracovat s kartičkami lze několika způsoby:

  1. Děti přiřazují jednotlivé karty k sobě na základě místa, kde konkrétní zvíře obvykle žije. Tato činnost podporuje rozvoj znalosti prostředí a ekosystémů, neboť děti musí identifikovat specifická místa a přiřazovat k nim zvířata podle jejich přirozeného prostředí.
  2. Dále mohou karty třídit podle různých kritérií. Například mohou třídit zvířata podle toho, zda jsou masožravci, všežravci nebo býložravci, a tak rozvíjet své chápání potravinových řetězců a biologických charakteristik jednotlivých zvířat. Další možností je třídění podle toho, jaký povrch těla zvířata mají.
  3. Pokud ponecháte listy s krajinami v celku, může být tato aktivita také využita jako hra loto. Děti si tak mohou procvičovat paměť a rozpoznávání, když hledají shodné kombinace krajin a zvířat.

Práce s kartami rozvíjí jemnou motoriku, slovní zásobu - učí se nová slova, poznávací schopnosti a funkce - učí se poznávat a pojmenovat co je na obrázku, tvoří si základy prvotního pojmového a logického myšlení, trénují souhrnné pojmenování věcí podle společných znaků. Vytváří si povědomí o přírodním prostředí a jeho rozmanitosti.

Objevte naše další aktivity se zvířaty.

 

Jedná se o kompletně zhotovenou verzi.

Parametry
Varianta Zhotovené
Podle věku Pro nejmenší, Předškoláci
Druh materiálu Výukové karty